“MESİAD’ın Mersin’i ileriye götürebilecek bir başkana ihtiyacı var”

 “MESİAD’ın Mersin’i ileriye götürebilecek bir başkana ihtiyacı var”

12722053_10204169524318599_168663301_nMersin Sanayicileri ve İşadamları Derneği (MESİAD) Başkan Adayı Hüseyin Kış ile başkanlık seçimi üzerine konuştuk.

MESİAD Başkanlık seçimine günler kala favori aday Hüseyin Kış, www.rotamersin.net’in Genel Yayın Koordinatörü Derya Seyitoğlu’na özel açıklamalarda bulundu.

Kış, “MESİAD’ın aktif, dinamik ve Mersin’i ileriye götürebilecek bir başkana ihtiyacı var” dedi.

“GENÇ EKİBİMİZLE ORTAK PROJELER ÜRETECEĞİZ”

MESİAD’ın eski konumunu Mersin’e kazandırmak istediğinin altını çizen Kış, “ Bizler MESİAD’ın mirasını yiyoruz. MESİAD’ın eski konumuna gelebilmesi için aktif, dinamik ve geleceği görebilen gerçekten Mersin’i ileriye götürebilecek bir başkana ihtiyacı var. Genç ve dinamik ruhlu bir ekiple beraber MESİAD’ı eski günlerine geri döndüreceğiz. Genç ekibimiz ve kadınlarımızla beraber ortak projeler üreterek, Mersin’imizin geleceği için çalışacağız” dedi.

“ANKARA’DA OFİS KURACAĞIZ”

Mersin için geçmişte taahhüt edilen projelerin askıda kaldığına değinen Kış, tüm projelerin takipçisi olmak istediğini dile getirdi.

Kış, “ Askıda kalmış olan Mersin’e faydalı tüm projeler için kamuoyu oluşturarak takipçisi olacağız. Ankara’da ofis kuracağız. Ankara – Mersin arasında köprü olacağız. Sanayicilerimizle bir arada olacağız. Dolayısıyla sanayicilerle işbirliği yapacağız. Onlara verilen sözler vardı, bunların yerine getirip getirilmediğini inceleyeceğiz. Mersin’in kendi sorunları mevcut. Mersin için otoban bağlantıları var ve bunun mutlaka yapılması gerekir. Otoban yapılırsa, şehir trafiği rahatlayacak ve ulaşım kolaylayacaktır. Bunun yapılmasını öngörüyoruz. Mersin limanını genişletme çalışmaları var ona destek vereceğiz. Şehrimizde özellikle hava kirliliği büyük bir sıkıntı oluşturmakta. Bunun neden kaynaklandığını bulup, çözüme ulaşmak için araştırmalar yapacağız. Sorunu çözmek için yerel yönetimlerle ve hükümet bazında görüşmeler yaparak, bu hava kirliliği sorununu hep beraber ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Mersin’imizin geleceğine dair bir taş bile olsa bunu koymak istiyoruz. Mersin’imizin toplam yararı için herkesi kucaklayarak bir arada toplamaya çalışacağız” dedi.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.