MESKİ DRAGON FESTİVALİNE KATILDI

 MESKİ DRAGON FESTİVALİNE KATILDI

MESKİ Genel Müdürlüğü, Mersin’de bu yıl 6. kez düzenlenen 2017 Mersin Dragon Festivaline katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nın sahilinde düzenlenen festivalin ilk gününde 34 kano kürek takımı yarıştı. Festival, açılış konuşması ile başladı. Kaptan Seremonisi ile devam eden festivalde, yarıştan önce tek tek sahneye davet edilen takım kaptanları, yarış öncesi takımlarını motive ederken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı verdiği mini konserle festival alanındaki yarışmacıları ve seyircileri coşturdu.

MESKİ Dragon takımı ilk kez müsabakalarda yerini aldı. Mersin Yelken Kulübü, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası gibi yarışlara Mersin’den katılan takımların yanı sıra Türkiye’nin birçok şehrinden gelen takımlar da müsabakalarda mücadele etti.

17 kişilik gruplardan oluşan 34 takımın yarıştığı festivalde, kıyasıya süren mücadelelerin yanı sıra gerçekleştirilen kostüm yarışması, konserler, DJ performansları da etkinliğe renk kattı. İkinci gün ise en iyi 16 takımılar arasında düzenlenen sport kategorisinde yarışan MESKİ Dragon takımı yarışmaya katılan takımlarla kıyasıya bir mücadele içerisine girerek yarı finale kadar yükselme başarısını gösterdi.

Türkiye genelinde birçok şehirde düzenlenen ve iki gün süren Dragon Festivali, 7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen müsabakalarla sona erdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.