MHP’den gövde gösterisi Tarsus, Baki Şimşek ile yürüdü

 MHP’den gövde gösterisi Tarsus, Baki Şimşek ile yürüdü

unnamedMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili ve Milletvekili adayı Baki Şimşek, Genel seçimler öncesinde MHP ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen iktidara yürüyüşüne binlerce kişiyle birlikte katıldı.

Tarsus’un Yenimahalle sonunda Özünlü Öğrenci yurdu önünde başlayan yürüyüş Cetvel köprübaşını takiben üstgeçitten geçilerek Tarsus Parkı ve Cumhuriyet alanına kadar süren iktidar yürüyüşünde on binlere seslenen Baki Şimşek, “Dün olduğu gibi bugün de öz evlatlarını bu kutlu yürüyüşte yalnız bırakmayan binlerce hemşerilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Hepinizden Yüce Mevla’m razı olsun, dualarınız bizimle olsun” dedi.
“AKP’NİN YALANLARINA İTİBAR ETMEYİN”
Ak Parti’den hesap sormak için milletten yetki isteyen Şimşek, “Tarsus halkı hizmete sahip çıktı. Belediye başkanlarımıza destek verdi, 7 Haziranda 3 milletvekili çıkarmamızı sağladı. AKP’ye ve yalanlarına itibar etmeyiniz. Bunlar 13 yılda ülkeyi yangın yerine çevirdi, ülkeyi teröristlere teslim etti. 13 yıldır milliyetçi Türklere etmedik zulüm bırakmayan AKP’yi 1 Kasım’da yolcu etmemiz için 4 saat uyuyup 20 saat çalışmaktan başka çaremiz yok. Ama yakında bunlar gidecek ve biz iktidara gelip bunlardan hesap soracağız. Yeter ki bize yetki verin” dedi.
“AKP’Yİ SİYASET TARİHİNE GÖNDERECEĞİZ”
AKP’yi bir daha gelmemek üzere siyaset tarihine göndermek istediklerini kaydeden Baki Şimşek konuşmasına şöyle devam etti: “Aziz milletimizin AKP’ye oy vermesini gerektirecek tek bir neden kalmamıştır. Ekonomiden teröre, iç ve dış politikadan devlet yönetimine kadar tüm hususları ellerine yüzlerine bulaştırmış, halkımızı istikrar yalanıyla yıllarca uyutmuşlardır. AKP kendilerinden olmayan herkese zulmetmiş, en çok eziyeti de Türk milliyetçilerine yapmıştır. Bizim elimizi kuvvetlendirin ki, yaptıkları tüm hukuksuzlukların hesabını sorabilelim. Önümüzde az bir süre kaldı. Kalan süreyi iyi değerlendirip çok çalışmamız gerekiyor. İnanıyorum ki, milliyetçi muhafazakâr insanlarımız 1 Kasım’da AKP’yi bir daha gelmemek üzere siyaset tarihine gönderecek.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.