Minik kalpler beyaz perdeyle tanıştı

 Minik kalpler beyaz perdeyle tanıştı

b1ef0139-5230-43f9-b4cb-e96fe565ff31Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle Toroslar ilçesinde eğitim gören 8-12 yaş aralığındaki yaklaşık 500 öğrenciyi beyaz perdeyle buluşturdu.

Sinemanın fantastik dünyasıyla ilk kez tanışan öğrenciler, beyaz perdede film izlemenin keyfini yaşadı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Dünya Çocuk Hakları günü dolayısıyla düzenledikleri bu etkinlikle Mersin’de yaşayan çocukların daha bilgili, sorgulayıcı ve girişimci olmalarını hedeflediklerini belirterek, “Yaşadığımız dünyada korunmaya, kollanmaya, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyacı olan grup çocuklardır. Dünya Çocuk Hakları Günü, çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, milletlerin barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlamaktadır” dedi.

Mersin’de çocuk haklarının korunması için Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerinin altını çizen Başkan Kocamaz, “Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi’nin öğretilmesi ve hatırlatılması, kentin tüm birleşenlerinin ortak paydada buluşmasıyla mümkün olacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak da böylesine anlamlı bir görev için bütün kent bileşenleri ile iş birliğine hazırız” diye konuştu.

Okul idarelerinin “dezavantajlı” olarak belirlediği öğrencileri kapsayan sinema etkinliğinde çocuklar arkadaşlarıyla birlikte keyifli anlar yaşadı.

‘Otel Transilvanya’ adlı animasyon filmini izleyen çocukların, mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Etkinlik, 23 Kasım 2015 tarihinde Akdeniz ilçesinde öğrenim gören yaklaşık 500 çocuğun da filmi izlemesi ile sona erecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.