Morg Kapısına Türk Bayrağı Asıldı

 Morg Kapısına Türk Bayrağı Asıldı

fft31_mf7525163

Şırnak’ın İdil ilçesinde zırhlı aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen 3 polisten Mahmut Bilgin’in cenazesi, Ankara’nın Beypazarı ilçesine getirildi.
Morg kapısına Türk bayrağı asıldı
Beypazarı Devlet Hastanesine getirilen Bilgin’in naaşı, hastanenin morguna tekbirler eşliğinde konuldu. Morgun kapısına Türk bayrakları asıldı. Şehidin eşi ile babası Yusuf ve annesi Günnür Bilgin’i Kaymakam Suat Seyitoğlu ve Belediye Başkanı Tuncer Kaplan teskin etti. Şehidin naaşı, Beypazarı Fatih Camii’nde öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. Trabzonlu şehit polis Mahmut Bilgin’in babası Yusuf Bilgin’in Beypazarı’nda trafik polisi olarak görev yaptığı öğrenildi.
ŞEHİT BABASI DA POLİS
Şırnak’ın İdil İlçesi’nde PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcıların uzaktan kumandayla patlatılması sonucu şehit olan 3 özel hareket polisinden 23 yaşındaki Mahmut Bilgin’in Ankara’nın Beypazarı İlçesi’ndeki baba evine ateş düştü.

Şehit polis Mahmut Bilgin (Solda) ve polis babası Yusuf Bilgin (Sağda)
Kendisi de polis memuru olan şehit babası 45 yaşındaki Yusuf Bilgin, taziyeleri kabul etti. Bekar olan polis memuru Yusuf Bilgin, ilk görev yeri Ağrı’da 1 yıl görev yaptıktan sonra 2 yıl önce geldiği Şırnak’ın İdil İlçesi’nde şehit düştü.

Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi nüfusuna kayıtlı olan şehit polis Bilgin’in babası Yusuf Bilgin’in de polis olduğu öğrenildi. Ankara’dan 7 yıl önce Beypazarı Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne tayini çıkan Yusuf Bilgin, oğlunun şehit olduğunu haberini, yetkililerden alınca yıkıldı. Şehit annesi Günnur Bilgin ise acı haberle gözyaşına boğulup, ağıtlar yaktı. Bilgin Ailesi’nin Ankara’daki evlerine 14 yaşında Bilge ve 22 yaşında Şevval adında 2 kız kardeşi bulunan şehit polis Mahmut Bilgin’in cenazesi Beypazarı’nda toprağa verilecek.

DEDE EVİNE DE TÜRK BAYRAĞI ASILDI
Trabzonlu polis memuru Mahmut Bilgin’in meslektaşlarını yalnız bırakmamak için gönüllü olarak çatışma bölgesine gittiği ortaya çıktı. Ailenin tek erkek çocuğu olan şehit Bilgin’in Trabzon’daki dede evine büyük bir Türk bayrağı asıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.