Müfide İlhan Kurs Merkezinde ders zili çaldı

 Müfide İlhan Kurs Merkezinde ders zili çaldı

unnamed (5)Müfide İlhan Kurs Merkezinde ders zili çaldı

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Müfide İlhan Kurs Merkezinde bulunan Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi ile beceri ve dil kursları yeni eğitim-öğretim yılına başladı. Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk, açılış gününde öğrencileri yalnız bırakmadı.

Gerek üniversiteye hazırlanan gençlere yönelik eğitim programı ve gerekse beceri ve dil kursları ile başta gençler olmak üzere her yaştan yurttaşın yararlandığı Müfide İlhan Kurs Merkezi, yeni eğitim-öğretim yılına başladı. Müfide İlhan Kurs Merkezinin 2015-2016 eğitim-öğretim yılı açılışı, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk, Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Eş Başkan Yardımcısı Sebahat Gençtarih Cebe, kurs öğretmenleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Müfide İlhan Kurs Merkezi yetkilileri, üniversite ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) hazırlık programı ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen diğer kurslar hakkında Eş Başkanlara bilgi aktardılar. Özellikle üniversite hazırlık kurslarına devam eden öğrencilerle bir süre sohbet eden Eş Başkanlar, yaşamlarının en önemli dönüm noktalarından biri olan üniversite sınavlarında onlara başarı dileklerinde bulundular.

16 branş öğretmeni ile üniversite ve TEOG hazırlık sınavları

Müfide İlhan Kurs Merkezinde faaliyetlerini yürüten Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi, gençleri TEOG ve üniversite sınavlarına hazırlıyor. Üniversite hazırlık kurslarına 10, 11, 12’nci sınıf öğrencileri ve lise mezunu gençler katılıyor. Eylül ayı içerisinde ders işlemeye başlayan üniversite hazırlık kurslarında 3’er adet Türkçe-Edebiyat ve Matematik, 2 tane tarih ve birer de Coğrafya, Felsefe Grubu, Biyoloji, Fizik ve Kimya öğretmeni görev yapıyor. Hafta içi ve hafta sonu ders verilen eğitimlere 360 öğrenci devam ediyor. Dersler, 2016 yılının Haziran ayında yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) öncesine kadar devam edecek. TEOG sınavına hazırlık kursları için başvuruları almaya devam eden Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi, önümüzdeki günlerde ders başı yapacak. Sosyal Bilgiler, Matematik ve Fen Bilimleri dallarında birer öğretmenle TEOG hazırlık eğitimi verecek olan merkez, bu yıl 120 öğrenciyi kabul edecek.

Diksiyondan İngilizceye, Tel Kırma kurslarından Heykele

Öte yandan Akdeniz Belediyesi Müfide İlhan Kurs Merkezi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile dil, kişisel gelişim ve beceri kurslarına başladı. Bu çerçevede 2014-2015 eğitim öğretim yılında Okuma-Yazma, Resim, İngilizce, Diksiyon, Tel Kırma, İğne Oyası, Heykel, Almanca, Aile Eğitimi ve İletişim gibi eğitim programları yer alıyor. 12-20 kişilik sınıflarda devam eden eğitimler tamamen ücretsiz veriliyor ve programı başarıyla tamamlayanlar Milli Eğitim onaylı sertifika sahibi oluyor. Kurs merkezi, bu dallarda başvuruları yıl boyu kabul ediyor ve yeterli sayıya ulaşıldığında yeni sınıflar açılıyor. Detaylı bilgi ve başvuruda istenen belgeler için Müfide İlhan Kurs Merkezinin 336 50 99 numaralı telefonundan bilgi alınabiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.