o ülkeden engellilere gönüllü ‘seks hizmeti’

 o ülkeden engellilere gönüllü ‘seks hizmeti’

1149566_620x410Çek Cumhuriyeti ‘Seks herkesin hakkı’ adındaki bir projeyle engelli vatandaşlarına seks desteği sağlayacağını açıkladı.

Çek Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı ‘Seks herkesin hakkı’ adındaki program aracılığıyla engellilere cinsellik konusunda destek olacaklarını açıkladı. Çek Maliye Bakanlığı tarafından finanse edilen projede gönüllü kişiler engellilere seks desteği verecek.
BBC’nin haberine göre ‘Riske Girmeden Tadını Çıkar’ adındaki sivil toplum kuruluşu Prag’da düzenlediği basın toplantısında projenin nasıl işleyeceğine dair bilgi verdi.
Kuruluşun temsilcisi Lucie Sídová ‘seks asistanları’ adını verdikleri kişilerin gönüllüler arasından seçildiğini söyledi ve başvuruda bulunanlar arasından gerçekleştirilen seçimde cinsel ilişki konusunda deneyimli olmaları ve hayatlarında daha önce bedensel engellilerle yakın ilişki kurmuş olmaları koşulunun aradığını vurguladı.
Devlet, engelliler için ‘seks hizmeti’ veren gönüllülere saat başı ücreti olarak yaklaşık 60 euro ödeyecek. Ancak gönüllülerin program kapsamında programa dahil olmadan bir ‘ahlak yönetmeliğini’ imzalamış olmaları gerekiyor. Ayrıca gönüllüler düzenli olarak sağlık kontrollerine gireceklerini de taahhüt ediyorlar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.