Öğrenciler Spora Teşvik Ediliyor

 Öğrenciler Spora Teşvik Ediliyor

a81a14e1-21a6-4f4e-9abd-11abe77d861dTürkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu tarafından hayata geçirilen ‘Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’, Mersin’de 9’uncu kez öğrencilerle buluştu.
Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” sayesinde öğrencilere sporun insan hayatındaki önemi anlatılarak spor bilinci aşılanıyor.

Ülke genelinde 10, Mersin’de ise bu yıl 9’uncusu düzenlenen ve ilkokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen etkinliğe, Büyükşehir Belediyesi de öğrencilerin spor ve güzel alışkanlıklar edinmeleri amacıyla destek verdi.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 30 Kasım’da başlayan ve 5 gün sürecek olan projede, ilk olarak 24 Kasım İlköğretim Okulu ile Atatürk İlköğretim Okulu 4 ve 5’inci sınıf öğrencilerine spor, çevre, sağlık, olimpiyatın tarihsel süreci, centilmenlik, fair play ve sporun eğlenceli yönleri anlatıldı.
Etkinlikte çeşitli filmler, animasyonlar ve ödüllü yarışmalar ile öğrencilerin eğlenirken öğrenmelerine olanak sağlanırken, programa katılan öğrenciler sevimli maskot “Oli” ile neşeli vakit geçirdi.
Proje İle 2006’dan Bu Yana 1 Milyon 250 Bin Öğrenciye Ulaşıldı
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle yürüttüğü “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” ile genç nesillerin erken yaşlarda spor kültürüne sahip olmaları amaçlanıyor.

Konuyla ilgili filmlerin ve animasyonların gösterildiği, ödüllü yarışmaların yapıldığı, eğitici olduğu kadar eğlenceli de olan, yaklaşık 1 saat süren bu interaktif sunum akademisyenler, çocuk psikologları ve pedagogların desteğiyle hazırlandı. Çocukların algı, ilgi ve yaşlarına göre hazırlanan bu eğlenceli etkinliğin öğrenciler, aileleri, öğretmenleri, arkadaşları ve çevreleriyle birlikte toplam 3 milyon kişiye ulaştığı tahmin ediliyor.

2005 – 2006 öğretim yılının ikinci sömestrinde başlayan proje ile bugüne kadar İstanbul başta olmak üzere Sakarya, Edirne, Kırklareli, Manisa, Mersin, Konya, Eskişehir, Bolu, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir, Trabzon, Kocaeli, Aksaray, Muğla, Samsun, Bursa, Ankara, Denizli, Aydın, Hatay, Gaziantep, Antalya, Adana, Osmaniye, Çankırı ve Çanakkale’de 4. ve 5. sınıflardan yaklaşık 1 milyon 250 bin öğrenciye ulaşıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.