Olimpik Kulaçlar ve Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme İl Seçmeleri

 Olimpik Kulaçlar ve Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme İl Seçmeleri

olimpik-kulaclar-ve-anadolu-yildizlar-ligi-yu-8031535_x_oYüzme Federasyonu Adana İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan “Olimpik Kulaçlar ve Anadolu Yıldızlar Ligi” seçme müsabakaları gerçekleştirildi.

Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilcisi Pervin Bulut,Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzu’nda 2 gün süren seçme müsabakalarına 8 kulüpten 89 sporcunun katıldığını söyledi.

Seçmelerin kıyasıya geçtiğini ifade eden Bulut, Adana’nın yüzme de ivme kazandığını ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Seçmeler sonunda belirlenen Adana il karması 9-10 Ocak tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek müsabakalarda kentimizi temsil edecekler. Seçme sonucunda barajı aşan sporcular ise 29- 31 Ocak tarihleri arasında Muğla’nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilecek ‘Olimpik Kulaçlar Kış Finali’ ne gidecekler. Yapılan sistemli antrenmanlar sayesinde sporcularımızın büyük bölümünün dereceye gireceğine inanıyorum. Gerçek hedefimiz sporcu ve kulüp sayısını artırmak ve kentimizden milli takımlara sporcu göndermektir. Bizlere her konuda destek olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ile yüzme havuzu görevlilerine teşekkür ederiz.”

Ayrıca Yüzme Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM)Adana Koordinatörü Gürhan Bencan müsabakaları yakından izleyerek notlar aldı.

Müsabakalar sonunda Adana karmasını oluşturan antrenör ve sporcuların isimleri şu şekilde:

Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilcisi Pervin Bulut’un yaptığı ekipte, antrenör olarak Alp Kandemir, UfutTustaş, Özgür Yarar, Seyhan Barkın, Sibel Bencan Dinçer ve İbrahim İldeniz bulunuyor.

Mersin’e gidecek olan Bilfen Okulları, TED Koleji, Gündoğdu Koleji Red Doplhing, Adana Gençlikspor, Adana Yüzme Spor Kulübü, Çukurova Üniversitesi, Kurtuluş ve Adanus Spor Kulübü’nden 36 sporcunun isimleri şöyle:

Burcu Bulut, Gülen Buyruk, Buse Arıcak, Mehmet Ege Topçil, Hasan Ali Alat, Toprak Kiser, Ayşe Aleyna Sevenay, Peteksu Kaya, Ceren Gürpınar, Emirhan Dıkacı, Umut Ekin Çelik, Eren Yarar, Derin Yerlikaya, Ada Merve Pas, Beste Özkan, Atakan Malgil, Bora Tokcan, Berkay Aksu, Emine Naz Coşkun, Angela Helin Dinçer, Bilge Nur Tepeli, Yağız Efe Arı, Mustafa Sevenay, Kayra Erdoğan, Ilgın Çelik, Eylül Gürkan, Ebru Soyer, Eda Deniz Akyol, Ahsen Gül, Senem Öykü Gültekin, Yaşar Sakar, Efe Altunbüken, Mehmet Burak Dıkacı, Hüseyin Doğan, Berkay Güllü, İsmail Doğan

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.