Özgecan Aslan Katledileli Bugün Bir Yıl Oldu

 Özgecan Aslan Katledileli Bugün Bir Yıl Oldu

ozgecan-aslan-katledileli-bugun-bir-yil-oldu-8148384_x_2597_o

Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te tecavüz girişimine direndiği için bir minibüste öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan ölüm yıldönümünde unutulmadı.
Twitter’da trend topic olan Özgecan Aslan için binlerce tweet atıldı. Türkiye derinden sarsan ve haftalarca konuşulan olay için görüşlerini paylaşanlar arasında ünlü isimler de vardı.

İşte o isimlerden bir kaçı ve yaptığı paylaşımlar;

Çağla Şikel: “Ve tabiiki #ozgecanaslan #unutmadık #unutmayacağız”

Işın Karaca:”Tam bir sene geçti gidişinin üzerinden.
Biz çok bir şey değiştiremedik sen gideli annesinin kınalı kuzusu.. Ama inan değişsin diye savaşımızı bırakmayacağız ve asla susmuyoruz..
Mekanın cennet olsun”

Ebru Gündeş: “Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız…”

Bengü: “Unutmayacağız”

SOSYAL MEDYADA ÖZGECAN ASLAN VARDI

Binlerce Facebook kullanıcısı da paylaşımlarında Özgecan Aslan’ı andı. Kadına yönelik şiddeti ve cinsel saldırıları kınayan kullanıcılar, benzer olayların yaşanmaması için devlete ve topluma düşen görevler konusunda görüşlerini paylaştı.

KADINA ŞİDDETİN ÖNLENEMEMESİNE TEPKİ GÖSTERİLDİ

Çok sayıda kullanıcı, Türkiye’de kadın cinayetlerinin simge ismi haline gelen Özgecan Aslan’ın ölümünün üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen kadına yönelik şiddetin önlenememesine tepki gösterdi. Bazı kullanıcıların Özgecan Aslan’ın fotoğrafını profil resmi olarak ayarladığı görüldü.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.