RÜŞVET ÇETELERİ ER YA DA GEÇ YARGILANACAK

 RÜŞVET ÇETELERİ ER YA DA GEÇ YARGILANACAK

1c11bf21-6fc2-4713-b729-033010223187CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarına adı karışanların yargılanması gerektiğini belirterek, “Din adına, İslam adına çıkılan yolda, Allah korkusu olmadan insafsızca yapılan bu rüşvet ve yolsuzluk skandalı tarihe kara bir leke olarak düşmüştür. Bir kandırmaca ve aldatma ile bunun paralel bir kumpas ve darbe olduğunu iddia etmek, bu suçu ne hafifletir ne de aklanmasını sağlar. Rüşvet çetelerini er ya da geç yargı önüne çıkaracağız” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanlığı, dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan ve oğlu ile çok sayıda AKP’li bakan ve iş adamının adının karıştığı 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının yıldönümünde Forum Mersin’de bir basın açıklaması yaptı.
CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit, yolsuzluk operasyonuyla, cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet skandalının ortaya çıktığını, devletin bir grup siyasetçi tarafından nasıl hortumlandığının, nasıl suistimal edildiğinin görüldüğünü söyledi.
Yolsuzluk ve rüşvet ağının telefon dinlemeleriyle ortaya çıkmasına, ayakkabı kutularında bulunan milyon dolarlara, rüşveti alanın da verenin de tespit edilmesine rağmen sorumlularının yargılanmadığına, aksine skandalı ortaya çıkaranların görevden alındığına dikkat çeken Özyiğit şunları söyledi: “Kendi yandaşlarının bile kabul ettiği bu gerçeği sadece yapanlar kabullenmemiştir. Din adına, İslam adına çıkılan yolda, Allah korkusu olmadan insafsızca yapılan bu rüşvet ve yolsuzluk skandalı tarihe kara bir leke olarak düşmüştür. Bir kandırmaca ve aldatma ile bunun paralel bir kumpas ve darbe olduğunu iddia etmek, bu suçu ne hafifletir ne de aklanmasını sağlar. Devlet olanaklarıyla zenginleşmenin en güzel örneğidir 17-25 Aralık. Bu tarihte ortaya çıkan asrın yolsuzluğunu ve rüşvet trafiğini unutmayacağız, unutturmayacağız.”
Gazeteci Can Dündar’ın 17 Aralık için ‘Bir şahsın en uzun günü’ dediğini hatırlatan Özyiğit, “Bu uzun gün o kişi için hiç bitmedi, bitmeyecek. Ayakkabı kutularında ülkemizin geleceğinin çalındığına hep beraber tanıklık ettik. Biz gümrüklerden ve ekonomiden sorumlu bakanların altın ticaretine nasıl göz yumduğunu, ekonomik verilerdeki altın açığını nasıl açıklayamadıklarını utançla gördük. Bu büyük altın kaçakçılığına direnen namuslu memur Teomanların asil duruşuna da tanıklık ettik. Yetim hakkına sahip çıkan bizler büyük rüşvet çetelerini er ya da geç yargı önüne çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.