Rusya’dan Emlak Ambargosu Geliyor

 Rusya’dan Emlak Ambargosu Geliyor

8db3ebd2-2f53-4fce-a510-4785e5712899Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, Rusya’nın vatandaşlarına Türkiye’den ev alma ve kiralama konusunda yasak getirme önerisini eleştirdi.

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan uçak krizinde ipler iyice gerilirken Rusay son olarak vatandaşlarına Türkiye’den ev alma ve kiralama konusunda yasak getirme önerisini sundu. Söz konusu yasak henüz somutlaşmazken konu ile ilgili açıklama Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli’den geldi. Rusya’nın getireceği bu yasağın hiçbir şekilde Türkiye’deki emlak piyasasını etkilemeyeceğini belirten Madenli, “Türkiye’de emlak sektörü çok büyük bir atılım yapmış ve ülkeye ciddi bir katma değer sağlamıştır. Rusya, yaşanan diplomatik kriz sonrası şimdi de vatandaşlarına Türkiye’den elmak alma ve kiralama konusunda yasak getirmeyi planlıyormuş. Ellerinden geleni ardına koymasınlar. Türkiye’deki iç pazar emlak sektörünün gelişmesine ve yaşamasına hayli hayli yeter” dedi.
Türkiye ile Rusya arasında yaşanan diplomatik krizde hükümetin her türlü arkasında olduklarını da söyleyen Madenli, “Rusya’nın ülkemize koyduğu amborgalor, bizi çok fazla etkilemeyecektir. Çünkü biz çok büyük bir ülkeyiz ve güçlü bir hükümete sahibiz. Şimdiye kadar bizi ne Rusya var etti, ne de bundan sonra bitirebilir” şeklinde konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.