Sahtekarlar Hayvanlar İçin Kullanılan İlaçlara Da El Attı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Sahtekarlar Hayvanlar İçin Kullanılan İlaçlara Da El Attı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
SAHTE HAYVAN İLAÇLARI GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİNE TESLİM EDİLDİ. (İHA/MERSİN-İHA)

SAHTE HAYVAN İLAÇLARI GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİNE TESLİM EDİLDİ. (İHA/MERSİN-İHA)

Mersin’in Erdemli ilçesinde küçük ve büyükbaş hayvanlar için kullanılan bir ilacın sahtesini piyasaya sürmeye çalışan 2 kişi yakalandı. Piyasa değeri 50 bin lirayı bulan sahte ilaçlara polis tarafından el konuldu.
Edinilen bilgiye göre, Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş bürosu ekipleri durumundan şüphelenilen kapalı bir minibüsü takibe aldı. Bir süre sonra minibüs içindeki iki kişi ilçe merkezine geldi. Polis iki kişinin tanınmış bir firmaya ait küçük ve büyükbaş hayvanlar için kullanılan ilaçların sahtesini piyasa değerinin çok altında bir fiyatla veterinerlere pazarlamaya çalışıldığını belirledi.
Bin şişe ilaca el koyan polis, H.Ö. ve A.B. adlı iki zanlıyı gözaltına aldı.
İlacın küçük ve büyükbaş hayvanlara enjektörle yapılan vitamin içerdiği ifade edilirken, ilgili firma avukatları tarafından da zanlılar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. El konulan ilaçlar Erdemli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. İlaçlardan alınan numunelerin İstanbul Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü Laboratuvarı’na gönderileceği öğrenildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.