‘Savaşa Hayır’ Fotoğraf Sergisi Açıldı

 ‘Savaşa Hayır’ Fotoğraf Sergisi Açıldı

unnamedBülent Ölçer’in Suriye ve Irak’ta yaşanan katliam ve vahşetin çarpıcı görüntülerinin yer aldığı “Savaşa Hayır” adlı fotoğraf sergisi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Taş Bina yanında, savaşın acısını içselleştirmek için taziye çadırında sanatseverlerle buluşuyor.

Suriye ve Irak’ta yaşanan savaşın fotoğraflarla gösterildiği serginin açılışına, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, Gazeteci-Savaş Muhabiri Bülent Ölçer, Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ümit Turhan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergi açılışında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bizler insanlıktan, ülkelerin bütünlüğü, huzur ve güveninden tarafız. Suriye’de, Irak’ta, birçok İslam ülkesinde ve dünyanın farklı yörelerinde savaşlar olmasaydı, o bölgelerde insanlar huzur ve barış içerisinde yaşama imkanı bulacaktı. Maalesef bu dünyayı yöneten devletler ya da şahıslar insanlığı hiçe sayıp katlederek hayatlarını sürdürme derdinde. Dolayısıyla bizler gidecek başka bir dünya olmadığı için bu dünyada barış ve huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Tüm dünyayı yönettiğini zannedenleri de insanlık ortak paydasında birleşmeye davet ediyoruz” dedi.

Fotoğraflarıyla savaşın kötülüğünü vurgulamak istediğini belirten Gazeteci-Savaş Muhabiri Bülent Ölçer, “Savaşta masum insanlar öldürülüyor. Ben bunlara karşıyım. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanım bu konuda duyarlı davrandı ve beraber bu sergiyi açtık. Başkanıma göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Objektifine yansıyan savaş kareleri ile yaşanan dramı gözler önüne seren Gazeteci Ölçer’in fotoğrafları vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Taş Bina yanında açılan sergi, 30 Ekim 2015 tarihine kadar gezilebilecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.