SELAĞZI, “ÇANAKKALE GEÇİLMEDİ, GEÇİLMEYECEKTİR”

 SELAĞZI, “ÇANAKKALE GEÇİLMEDİ, GEÇİLMEYECEKTİR”

tselazgziCHP’li Turan Selağzı, 18 Mart Çanakkale zaferinin 101. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Selağzı mesajında şu ifadelere yer verdi:
Çanakkale Savaşları yüzyılımızın en büyük savaşlarından birisidir. Şanlı tarihimizde unutulmaz bir yere sahiptir. Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşımız destansı savaşlara birer örnektir. Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde aktarmaktır.
Çanakkale Savaşları’nın büyük kahramanı Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal’in başarısı, ileride başlayacak Ulusal Kurtuluş Savaşımızın kaynağı olmuştur. ‘Çanakkale Geçilmez’ gerçeğini altın harflerle yazdıran on binlerce şehidimizin kanla yazdığı bir tarih olan Çanakkale Zaferi; yalnız askeri bir zafer değil, ulus olma bilincinin temellerinin atılması nedeniyle de büyük önem taşımaktadır.
Kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin, şehitler gününü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız. 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü ve Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümü nedeniyle, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak, bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.