Suriyeli Dövizcinin 145 Bin Dolarını Dolandırdı

 Suriyeli Dövizcinin 145 Bin Dolarını Dolandırdı

suriyeli-dovizcinin-145-bin-dolarini-dolandir-7848408_x_oMersin’de Suriyeli 69 yaşındaki Mohammed Hajjar, iddiaya göre dolar alış verişi yaparak güven sağladığı döviz bürosunun 145 bin dolarının dolandırdı.

Suriyeli Mohammed Hajjar, oğlu 41 yaşındaki Saied Hajjar ile birlikte sık sık küçük miktarlarda döviz alış verişi yaptıkları Kültür Mahallesi’ndeki A.E.’ye ait döviz bürosuna geldi. İddiaya göre, baba Hajjar, daha önceki alış verişi nedeniyle güvenlerini sağladığı işletme sahibi A.E.’den 145 bin dolar istedi. Yaptıkları pazarlık sonucu 145 bin dolar karşılığında 411 bin 900 lira ödemeyi kabul eden Suriyeliler, paralarının bankada olduğunu söyledi.

145 bin doları çantaya koyan A.E., Suriyelilerle birlikte bir banka şubesine gitti. Buradan 37 bin lira çeken Suriyeliler, paranın kalan kısmını da çekmek için bir başka banka şubesine gitmeleri gerektiğini ileri sürerek birlikte yola çıktılar. Banka şubesine geldiklerinde dövizci A.E., bagajdan aldığı dolar dolu çantanın kendine ait olmadığını fark edince, paniğe kapılan Suriyeli araca binip kaçtı, oğlu ise vatandaşların yardımıyla yakalandı. Baba içinde 145 bin dolar olan çanta ve bankadan çektiği 37 bin lira ile ortada kaybolurken, polise teslim edilen oğlunun üzerinde yapılan aramada 15 bin 100 dolar ile 2 bin 160 lira çıktı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken kaçan şüpheli aranıyor

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.