Suudi Arabistan’da İdamla Yargılanan Eşinin Kurtarılmasın İstedi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Suudi Arabistan’da İdamla Yargılanan Eşinin Kurtarılmasın İstedi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

HATAY’ın İskenderun ilçesinde iki çocuk annesi ve hamile Birgül Karadaş, Suudi Arabistan’da eşinin suçsuz yere tutuklanıp idam istemiyle yargılandığını belirterek gözyaşları içerisinde “Kurtarın çocuklarımın babasını” dedi.

Birgül Karadaş Suudi Arabistan’da iki çocuğu ve eşi Sinan ile birlikte Türkiye’den götürdükleri koltuk takımlarını mağazalara satarak ticaret yapıp geçimlerini sağladıklarını belirtti. Eşi Sinan Karadaş’ın arkadaşının Mersin limanından buzdolabı getirmesi için yardımını istediğini söyleyen Birgül Karakadaş yaşananları şöyle anlattı:

“Eşim sadece ihracatını yapmak üzere kabul etti. Bunun üzerine gelen konteynerin özel bölmelerinde güvenlik güçleri uyuşturucu hap buldu. Operasyon sonrası buzdolabı ihracatını yapmasından dolayı 25 ocak tarihinden tutukladılar. Duyduğumuz, hakkında ağırlaştırılmış idam isteniyor. Bizim vizemiz bitince çocuklarımı da alarak İskenderun’a geldim. Fırsat buldukça telefon ile görüşmeye çalışıyorum. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturması sonucunda eşimin hiçbir şekilde suçunun olmadığını tespit etti. İnternet aracılığı ile Cumhurbaşkanlığına yazdım. Başbakanlığa yazdım Dışişleri ile görüştüm. Eşim suçsuz, büyüklerimizden yardım bekliyoruz.”

On gün sonra üçüncü çocuğunu dünyaya getireceğini gözyaşları içerisinde anlatan Birgül Karadaş,” Büyük oğlum Sergen 10 yaşında, Raci 3,5. 10 gün sonra üçüncü çocuğumu dünyaya getireceğim. Çocuklarımı babasız büyütmek istemiyorum” diyerek gözyaşı döktü.

EVLADIMI KURTARIN

Küçük Raci’nin ‘Neden ağlıyorsunuz?’ sorusuna babaanne Esma Karadaş ‘Yok anneciğim, ağlamıyoruz’ diyerek teselli ederken, şunları söyledi:

“Şu doğacak çocuğun, oğlumun tek dileğiydi. Çocuğu doğduğunda yanında olmaktı. Allah biliyor herkeste biliyor oğlum böyle bir hatayı asla ve asla yapmaz. Gençliğinde, deliliğinde yapmadı. Çoluk çocuğa karıştıktan sonra asla çocuğum böyle işlere girişmez. Öyle bir çocuk da değil. Babamız gittikten sonra o hepimize sahip çıktı. Tek istediğimiz evine dönmesi.” – Hatay

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.