Tanışmak İçin Otostop Çekerek İstanbul’a Geldiler

 Tanışmak İçin Otostop Çekerek İstanbul’a Geldiler

ozel-haber-tanismak-icin-otostop-cekerek-ista-8229327_x_o

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan İnterrail Türkiye Grubu üyesi yaklaşık 500 kişi, otostop çekerek Eyüp’te düzenlenen tanışma kahvaltısına katıldı. Kahvaltı sonrası Pierre Lotti’ye çıkan grup, doyasıya eğlendi.

İnterrail Türkiye Grubu üyesi yaklaşık 500 kişi, Eyüp’te düzenlenen tanışma kahvaltısında bir araya geldi. Programa katılmak isteyen bazı grup üyeleri ise, İstanbul’a otostop çekerek ulaştı. Kahvaltı sonrası Pierre Lotti’ye çıkan grup bol bol fotoğraf çektirdi. Buradaki sohbetin ardından İnterrailciler teleferikle Feshane’deki lunaparka geldi. Doyasıya eğlenen grup üyeleri, bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere sözleşti.

İnterrail Türkiye grubunun kurucularından Bestami Köse, “İnterrail biletle Avrupayı biletle gezmenin adı aslında. Biz de İnterrail olarak insanları buna teşvik ediyoruz. 2013’ten beri 100-120 bin insana bunu anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

İstanbul’da ve Türkiye’deki diğer illerden gelen yaklaşık 500 kişi ile kahvaltıda bir araya geldiklerini ifade eden Köse, “Yeni insanlarla tanışmak bizi mutlu ediyor. Bugün yaklaşık 500 kişi bir araya geldik. Biz de seyahat etmek, seyahat etmeyi teşvik etmek felsefesini bugün buraya gelen arkadaşlara anlatmaya çalışıyoruz” ifadelerini kaydetti.

İNTERRAİL EVİ

İnterrail Evi’nden bahseden Köse, “Avrupa’dan veya dünyanın herhangi bir yerinden İstanbul’a gelen gezginlerin bir araya gelebileceği, çantalarını bırakıp birbirlerine rota çizebileceği bir yer istemiştik. Bunun için interrail evi açtık. Buradaki insanlara bunu söylüyoruz. Eğer gezmek, rota çekmek istiyorlarsa onlara rotalar çizip yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

İnterrail Türkiye grubunun en büyük hedeflerinden birinin insanları seyahate teşvik etmek olduğunu ifade eden Köse, “Zor durumda kaldıklarında arkalarında böyle bir aile olduğunu hissettirmek istiyoruz. Umarım insanlar bu hissi alıyorlardır diye düşünüyorum” diye konuştu.

Çok sayıda insanın bir araya gelmesinin sırrından bahseden Köse, “İnsanların kendisiyle aynı düşünen insanlarla egosuz seyahat ederken egolardan sıyrılarak yardım temelli bir oluşum olarak gördükleri için çokça sahip çıkıyorlar. Kalabalık olmamızın en büyük sebeplerinde biri bu. Seyehat ediyoruz ve bunu paylaşıyoruz. Bizim için mutluluğun bağı bu olduğunu düşünüyoruz. İnsanlara ‘eğer istediğiniz bu ise böyle bir oluşum var, kar amacı gütmüyoruz, siz de burada olun’ diyoruz. Bizim felsefimizi anlatan doğru kelime bu olur. Felsefemiz: ‘Yola çık Yol açık'” şeklinde konuştu.

“ARKADAŞIMIZ DAVET ETTİ 400 KİŞİ DÜĞÜNE GİTTİK”

Sosyal medyada yapılan çağrı üzerine yaklaşık 400 kişinin Mersin’deki düğüne gittiğini dile getiren Köse, şu ana kadar yapılan en büyük çılgınlıklarından biri olan Düğünrail’den bahsederek, “Hiç tanımadığımız bir arkadaşımızın biz davet etmesi üzerine sosyal medyadan açılan #düğünrail hastagi ile yaklaşık 400 kişi Mersin’deki arkadaşımızın düğününe otostopla gittik” dedi.

Bestami Köse’nin röportaj verdiğini gören İnterrail grubundakiler kameraya el sallayıp ailesine selam yollayarak röportajı trolledi

OTOSTOP ÇEKEREK GELDİLER

Tekirdağ’dan otostopla gelen Ahmet İkiz, “Sabah saatlerinde bir arkadaşımla otostopla Tekirdağ’dan Eyüp’teki kahvaltıya geldim. 2 hafta sonra Eskişehir’deki #Konserrail etkinliğine de otostopla gideceğim” diye konuştu.

Otostopla İzmir’den gelen yaklaşık 10 kişilik grup, “Dün İzmir’den İstanbu’a otostopla geldik. Burada olmaktan çok mutluyuz. Akşama kadar eğlenip yarın sabah yine otostopla İzmir’e gideceğiz” dedi.

Interrail kahvaltısına katılan İstanbul Üniversitesi’de okuyan Enes Emir Aslan ise, “Daha önce otostopla Ege’yi gezdim. Ancak İnterrail Türkiye grubunun etkinliğine ilk kez katıldığım. Bir çok insanla tanıştım çok mutluyum” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.