“Tarsus’ta İtfaiye Erleri Vuruldu” Haberi Asparagas Çıktı

 “Tarsus’ta İtfaiye Erleri Vuruldu” Haberi Asparagas Çıktı

3603462015-12-24 12:09:03 –
Mersin’in Tarsus İlçesinde Şahin Mahallesinde bulunan Emine Boro Orta Okulunun bahçesinde bulunan Anaokuluna PKK yandaşları tarafından Molotof atılarak yakılmak istendi.

Okulda çıkan yangına hemen polis ekipleri ve itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye başladılar.

Çıkan yangın Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Tarsus Grup Amirliği ekipleri yaptıkları müdahale ile kısa sürede söndürürken yangına müdahale esnasında, atılan Molotof ile etrafa yayılan alevlerin itfaiye ekiplerinin söndürmesini engellemek isteyen göstericiler okula doğru harekete geçince itfaiyecilerin güvenliğini sağlayan Çevik Kuvvet Ekipleri göstericilere yönelik biber gazı sıktı.

Biber gazının sıkıldığı havalı tabancadan fırlayan boş kapsül yangına müdahale eden bir itfaiyesinin kalçasına oradan da yangına birlikte müdahale ettiği ekip arkadaşının kafasına çarparak yere düştü. Biber gazı kapsülünün şiddetli bir şekilde kalçasına çarpmasıyla kalçasında ağrı ve sıcaklık hisseden itfaiyeci sıkılan silahların sesinden de etkilenerek vurulduğunu sandı.

Olay yerinde oluşan paniğin ardından vurulduğu sanılan ve başına biber gazının kapsülü isabet eden 2 itfaiyeci ekip arkadaşları tarafından Tarsus Devlet Hastanesine kaldırıldı. Acil serviste yapılan muayenede vurulduğu sanılan itfaiyesinin kalçasında ne kan izine nede herhangi bir giriş çıkış izine rastlanılmayınca röntgen çekildi, röntgende de herhangi bir yaralanmaya rastlamayınca olayın aslı ortaya çıktı. Başına kapsül isabet etmesi sonucu kafasında sıyrık oluşan itfaiyeci de ayakta yapılan müdahale ile taburcu edildi.

Olayı duyarak Hastaneye gelen İlçe Emniyet Müdürü Salim Çakan’da gazetecilere olayın bir yanlış anlamadan ibaret olduğunu ifade ederek, arkadaşlarımızın göstericilere müdahale esnasında sıktığı biber gazının fırlayan kapsülü itfaiyeci arkadaşımızın kalçasına sert bir şekilde çarpması nedeniyle vurulduğunu sandığını belirtti.

Molotoflu saldırı sonucu Okulun tabelasında ve duvarında is izi meydana gelirken okulun bazı camları da kırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.