Tgb’lilerden Terör Protestosu

 Tgb’lilerden Terör Protestosu

tgb-lilerden-teror-protestosu-8179160_x_o

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, başta Ankara olmak üzere doğu ve güneydoğudaki terör olaylarını, düzenledikleri yürüyüşle protesto etti.

TGB Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüş, Mersin Tren Garı önünden başladı. Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri bulunan grup, sloganlar atarak Atatürk Caddesi üzerindeki Atatürk Evi’ne kadar yürüdü.

Burada grup adına açıklama yapan TGB Mersin İl Başkanı Gülşah Tireng, 17 Şubat tarihinde Ankara’da meydana gelen ve 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin de yaralandığı hain saldırı ile Diyarbakır’daki terör saldırısında 7 askerin şehit edilmesini lanetlediklerini söyledi. Teröre karşı bütün milleti doğru bir hedef doğrultusunda birleştirmenin, ancak gerçekleri saptayarak mümkün olabileceğini ifade eden Tireng, “Ankara’da gerçekleşen alçak saldırının öncesinde ve sonrasında yaşananlar, saldırının hedefini ve saldırıyı gerçekleştiren merkezin mesajını açığa çıkarmıştır” dedi.

Türkiye ve Amerika’nın, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmaya çalışılan koridor cephesinde karşı karşıya geldiğini kaydeden Tireng, “Ankara’da gerçekleşen terör saldırısı, Türkiye’nin bombaladığı YPG’ye, ABD desteğinin bir yansımasıdır ve Türkiye’ye bir cevabıdır. Türk ordusu hedeftir. Bizler, Türk ordusunun terör örgütüne karşı yürüttüğü operasyonların yanında olduğumuzu bir kez daha beyan ediyoruz” diye konuştu

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.