Toroslar Belediyesi, 3 Ocak’a Hazırlanıyor

 Toroslar Belediyesi, 3 Ocak’a Hazırlanıyor

c8b20e48-1383-46bc-b82d-a43ff226337bToroslar Belediyesi, Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94’üncü yıldönümü kutlama etkinliklerinin hazırlıklarına başladı.

Halkın bayramını yine halkla birlikte kutlamak adına toplantılar düzenleyen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, bu yılki toplantıların ilkinde; Belediye Başkanları, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri ve siyasi parti temsilcileriyle bir araya geldi.

Toroslar Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Hamit Tuna, 3 Ocak Mersin’in Kurtuluş Gününü her yıl artan bir coşkuyla kutladıklarını söyledi. Bu yılki etkinlikler kapsamında; geçen yıllardan farklı olarak 3 Ocak konulu şiir yarışması ve Uluslararası Muay Thai Kurtuluş Kupası Turnuvasının yer alacağını kaydetti. Belediye Başkanları’nın asli görevlerinin kentte fiziki anlamda çağın gerektirdiği hizmetleri sunmak olduğunu vurgulayan Başkan Tuna, bir Milleti Millet yapan değerleri korumanın ve yaşatmanın da bir diğer görevleri olduğuna dikkat çekti.

12 yıllık görev süreleri içerisinde bir yandan büyük ve önemli projeleri hayata geçirirken bir yandan da Türk Milleti’nin milli ve manevi duygularına hitap eden etkinliklere imza attıklarını ifade eden Belediye Başkanı Hamit Tuna, belediye olarak özel gün ve haftalara büyük önem verdiklerini söyledi. 2004 yılında göreve geldiklerinde Mersin’in kurtuluş günü etkinliklerinin sadece protokol tarafından kutlandığını gördüklerini ifade eden Başkan Tuna 2005 yılında halkın kendi bayramına sahip çıkması gerektiği inancıyla kurtuluş günü etkinliklerini başlattıklarını belirtti.

“Yürüyüşümüz Kentimizin imajını değiştiriyor”

Belediye Başkanı Hamit Tuna, bu yıl 12’incisi gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında yapılan Kurtuluş Yürüyüşünün sadece Mersin’de değil tüm ülke genelinde ön plana çıktığını kaydetti. Mersin’in ülke genelinde patlamaya hazır bir bomba gibi algılandığını ancak düzenledikleri etkinliklerle gösterilen birlik ve beraberlik duygusunun bu imajı ortadan kaldırdığını da sözlerine ekleyen Başkan Tuna: “İnşallah her yıl suya atılan taşın oluşturduğu halka misali genişleyen ve sadece Mersin’de değil ülke genelinde adından söz ettiren etkinliklerimizi bu yılda gerçekleştireceğiz. Mersin ile ilgili dışarıda çok farklı bir imaj vardı. Mersin her an patlamaya hazır bir bomba gibi ifade edilirdi ama oysaki Mersin uzlaşma kültürünün, birlikte yaşama ortalamasının en güzel örneklerinden bir tanesidir. Bunu tüm ulusa göstermemiz lazımdı ve bunu da 11 yıldır gösteriyoruz. Sizlerin çaba ve gayreti ile bu sene yapacağımız yürüyüşümüz ve bunun öncesinde ve sonrasında hazırladığımız programlarımız ile amacımız 3 Ocak’ı genç neslin belleklerine kazımak. Bin yıllık kardeşliğin yaşatılması noktasında hepimize düşen görev olaylara ayrı gayrı bakmadan milli ve manevi değerlerimiz altında ortak paydada birleşmek. Birleşirsek güç oluruz, ayrışırsak yok oluruz. Belediye olarak bizler bu işte sadece organize yapıyoruz. Bu organizasyonu bize mal etmek, bir siyasi partiye mal etmek değil birlikte herkesin elini taşın altına sokmak suretiyle bir araya gelmemiz lazım. Ulu Önderimiz Atatürk’ün dediği gibi ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ ifadesinin altında yatan gerçek gibi söz konusu Mersin ise gerisi teferruat olması lazım. Herkes elini taşın altına sokacak ve eşiyle, dostuyla, çocuğuyla bu güzel fotoğraf karesinin içerisinde buluşmak için 3 Ocak Pazar günü saat:08.00’de Kuvvai Milliye Anıtı’ndan Cumhuriyet Alanı’na kadar 7’den 70’e her yaştan insanın katıldığı çok güzel bir tabloyu ortaya koyacağız” dedi.

Toroslar Belediyesi’nin 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94’üncü yıldönümü nedeniyle hazırladığı; 2 Ocak 2016 Cumartesi günü saat:10.00’da Çağdaşkent Mahallesi 7. Bölge Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek Uluslararası Muay Thai Kurtuluş Kupası ile başlayacak. 3 Ocak 2016 Pazar günü saat:08.00’de Toroslar Kuvva-i Milliye Anıtından başlayacak olan Kurtuluş Yürüyüşü ile devam edecek program, saat:13.00’de Koray Aydın Stadında oynanacak Resmi Kurumlar arası Futbol Turnuvası Finali ve saat:15.30’da Tozkoparan Mahallesi Ecza Deposu arkasındaki Cirit Gösterisi ile son bulacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.