Toroslar’da Etkinlikler Cirit Gösterisi ile Son Buldu

 Toroslar’da Etkinlikler Cirit Gösterisi ile Son Buldu

febef853-0176-43a0-afd3-51f41b18d6a2Toroslar Belediyesi’nin, Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94’üncü yıldönümü kutlama etkinlikleri, Ata sporu Cirit gösterisi ise son buldu. Tozkoparan Mahallesi’nde gerçekleştirilen Erzurum Çiftlik Atlı Spor Kulübü Cirit Ekibinin gösterisi büyük beğeni topladı.

Halaylar eşliğinde kurtuluş ateşinin yakılması ve Akdeniz Mehteran Takımının marşları ile başlayan Cirit gösterisine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı Cirit gösterisinin ardından konuşan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Tuna: “Şehitlerimize, gazilerimize ve bu toprakları vatanlaştıran atalarımıza minnetimize ifade ettiğimiz en güzel gündü bugün. Allah Milletimize bir daha kurtuluş mücadelesi yaşatmasın. Cenab-ı Allah bizlere; bu topraklarda, bu vatan coğrafyasında ilelebet kardeşcesine, Cumhuriyetin ışığında birlik içerisinde yaşamayı nasip etsin” dedi.
Erzurum Çiftlik Atlı Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Örs, Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya ata sporu Cirit’e gösterdiği ilgiden dolayı bir teşekkür plaketi takdim ederken, Başkan Tuna’da Örs’e, düzenledikleri etkinliklere renk katmalarından dolayı bir plaket sundu. Belediye Başkanı Hamit Tuna daha sonra at binerek Cirit alanında tur attı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.