Zehir Tacirinin Kaçarken Attığı Poşetten El Yapımı Bomba Çıktı

 Zehir Tacirinin Kaçarken Attığı Poşetten El Yapımı Bomba Çıktı

zehir-tacirinin-kacarken-attigi-posetten-el-8267560_x_6596_300

Adana’da sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda 10 torbacı gözaltına alınırken sokağa attıkları para, esrar ve el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Polisin sokağa girdiğini gören zehir satıcıları, ellerindeki uyuşturucu paketlerini ve para poşetlerini yere atıp ara sokaklara kaçtı. Zorla sahiplendikleri binalara girmeye çalışan zehir satıcıları kıskıvrak yakalandı.

NARKOTİMLER HÜRRİYET MAHALLESİ’NE GİRDİ

Uyuşturucu Suçları ile Mücadele Şubesi’ne bağlı ekipler, merkez Seyhan ile Yüreğir ilçelerinin Hürriyet, Yenibey ve Yakapınar mahallelerinde torbacıların, sahiplerini ölümle tehdit edip boşalttırdıkları evlere yerleşerek uyuşturucu sattığını tespit edince, çalışma başlattı. Narkotimler çelik yelekli ve ellerinde otomatik silahlarla belirledikleri Hürriyet Mahallesi’ne girdi.

UYUŞTURUCU PAKETLERİNİ ATIP ARA SOKAKLARA KAÇTI

Polisin sokağa girdiğini gören zehir satıcıları, ellerindeki uyuşturucu paketlerini ve para poşetlerini yere atıp ara sokaklara kaçtı.

KISKIVRAK YAKALANDILAR

Zorla sahiplendikleri binalara girmeye çalışan zehir satıcıları kıskıvrak yakalandı. Yerlere saçılan uyuşturucu paketleri ile para dolu poşetler ekipler tarafından toplandı.

EL YAPIMI BOMBA ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon sırasında bir sokak satıcısının attığı poşetten ise el yapımı bomba ele geçirildi. Operasyonlarda uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen İ.K., İ.K., O.D., B.İ., M.U., O.A., C.Ç., R.A., G.Ç., Ü.B. gözaltına alındı. Sokaklardan 341 pakette toplam iki kilo 650 gram esrar, 119 uyuşturucu hap, bir el yapımı patlayıcı ile uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen bin 650 TL para ele geçirildi.

6 KİŞİ TUTUKLANDI

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen torbacıların altısı tutuklandı, dördü de adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.